Ağır Ceza Avukatı İstanbul

Ağır ceza davalarında yüksek hapis cezaları olan davalara bakılmaktadır. 5 yıl ve üstü ceza ile sonuçlanabilecek bu davalarda ağır ceza avukatı istanbul muhakkak olması gerekmektedir. Aksi takdirde dava şüphelinin aleyhine sonuçlanabilmektedir. Çünkü bu pozisyonda 3 kişiden oluşan mahkeme heyetine en doğru bilgiyi ve dava süreci ile alakalı en net kararları ancak ağır ceza avukatı verecektir. Ben kendimi savunurum gibi bir durum söz konusu dahi olamaz. Ağır ceza mahkemelerinde; adam öldürme, gasp ve yağma, nitelikli dolandırıcılık, rüşvet, evrak sahteciliği, cinsel istismar suçları, örgütlü suçlar ve uyuşturucu üretimi ve ticareti gibi nitelik bakımından ağır ve yüz kızartıcı nitelikteki suçlar girmektedir. Bu ve benzeri suçlardan gözaltına alındığınız takdirde

24 saat süreyle emniyette kalacak ve kimseyle görüştürülmeyeceksiniz. Bu süreç sağlam bir psikoloji gerektirmektedir. İlk 24 saatte yapılan her eylem davanın gidişatını etkileyecektir.
Sen anlat bize yardımcı ola biz de sana yardımcı oluruz gibi emniyet güçleri tarafından yöneltilen yardım talepleri kesinlikle polis mesleğinin bir tekniğidir. Bu noktada yardımı dokunacak tek kişi ağır ceza avukatıdır.
İlk ifadede ve ilk mahkemede avukat bilgisi ve yönlendirilmesi olmadan açıklama yapmak davayı zor bir sürece sokabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir